Новий вектор розвитку. У Чорнобильській зоні відчуження з'явилася сонячна електростанція.

Дата додавання: 24.09.2018

Новий вектор розвитку. У Чорнобильській зоні відчуження з'явилася сонячна електростанція.

У серпні 2016 року Громадською організацією «Прип’ять.ком» було ініційовано створення Інформаційного центру «Чорнобиль. Територія змін» як механізму впровадження в життєдіяльність місцевих громад системи знань про екологічну безпеку та сталий розвиток Поліського регіону. Слід зауважити, що за 30 років з моменту Чорнобильської аварії аналогів такого центру інформування громадськості не було створено. Ця ініціатива була підтримана Програмою малих грантів ПРООН/ГЕФ, Державним агентством України з управління зоною відчуження та рядом його спеціалізованих установ, Громадською мережею ГЕФ ПМГ, а також районними та сільськими органами місцевого самоврядування та місцевою громадою.

Одним із завдань Центру є формування нової громадської думки щодо зони відчуження та територій навколо, а саме позиціонування зони, як території змін на краще в контексті збереження природних екосистем та біорізноманіття, використання інноваційних енергозберігаючих технологій та відновлюваної енергії, наукової діяльності та іншого.

Компанія UTEM SOLAR встановила сонячну електростанцію в Чорнобильській зоні відчуження

Одним з перших заходів було зведення будівлі інформаційного центру "Чорнобиль. Територія змін" на даху якого встановлено сонячну електростанцію для електроживлення об`єкту потужністю 6 кВт. Мережева станція живить всі електроприбори за допомогою сонячної енергії зменшуючи при цьому споживання інфоцентру електроенергії від загальної мережі. За словами менеджера проекту компанії-генпідрядника UTEM SOLAR данна система закриє близько 40% річного споживання електроенергії, зменшить річні викиди CO2 на 4200 кг та врятує близько 120 дерев. Наразі компанія виконує проектування ще одного об`єкту на території Чорнобильської зони зі встановленою потужністю сонячних панелей 80 кВт.

Сонячна електростанція на даху інфоцентру в зоні відчуження

Безкоштовна консультація

UTEM SOLAR
UTEM SOLAR