Сонячні електростанції для зменшення власного споживання

Дата додавання: 04.09.2022

Сонячні електростанції для зменшення власного споживання

У 2019 згідно нової постанови НКРЕКП діє нова методика розрахунків величини тарифів на електроенергію. Найбільше зміни торкнуться бізнесу і в меншій мірі приватних домогосподарств. Як результат маємо чергові подорожчання тарифів на електроенергію для юридичних осіб вже з 1 січня 2019 року, а вже з середини 2019 року зміни торкнуться і фізичних осіб. З огляду на більш низьку вартість тарифів на мережеву електроенергію для фізичних осіб, поки для них найбільш вигідним рішенням є сонячні електростанції що працюють по Зеленому Тарифу, а ось вже для юридичних осіб, враховуючи більш складну процедуру оформлення станцій по Зеленому Тарифу, цілком вигідними стали і сонячні електростанції, що працюють на власне споживання.

Як зменшити споживання електроенергії на підприємстві?

На сьогоднішній день, при наявності правильно орієнтованих площ дахів ми можемо зменшити річне споживання електроенергії на підприємствах на 30-50%. Серед таких споживачів можуть бути офісні приміщення, виробничі лінії, логістичні склади, супермаркети, магазини, автомобільні мийки та інше. Іншими словами, нашими потенційними клієнтами є підприємства, де є стабільне споживання в світлий час доби, тобто в той час, коли світить сонце і сонячні батареї виробляють електроенергію.

Для зменшення власного споживання компанія UTEM SOLAR пропонує встановити безакумуляторну сонячну електростанцію, потужність якої підбирається виходячи зі споживання в місяці максимальної генерації електроенергії (травень-липень). Тобто перед підготовкою комерційної пропозиції на сонячну електростанцію для власного споживання основним нашим завданням є повний аналіз режиму споживання електроенергії на підприємстві. Це робиться також і для того, щоб обмежити кількість моментів, в які генерація перевищує споживання і мережевий інвертор зі смарт-метром штучно обмежують продуктивність сонячної електростанції.

Як результат ми підбираємо по потужності сонячну електростанцію, яка згенерує електроенергії трохи менше, ніж підприємство споживає в світлий час доби в літній сонячний день. Таким чином в весняно-літній період сонячна електростанція компенсує 70-90% власного споживання і 15-20% від споживання восени і взимку.

Як працює сонячна електростанція на власне споживання?

Сонячні батареї, розташовані на даху будівлі генерують електричну енергію, інвертор відбирає цю енергію від панелей у вигляді постійного струму і перетворює його в змінний. Існує 2 можливим варіанти роботи системи:

  1. Генерація електроенергії менше або дорівнює споживанню електроенергії на підприємстві. У цьому випадку вся вироблена сонячними панелями електроенергія йде на споживачів, якщо ж згенерованої енергії не вистачає, то недолік електричної енергії паралельно добирається з мережі. Всі процеси відбуваються автономно і без втручання людини.
  2. Генерація електроенергії перевищує споживання на підприємстві. В даному випадку згенерувала електроенергія йде на навантаження і, відповідно, в цей момент підприємство з мережі не споживає. Надлишки згенерованої електроенергії в мережу не підуть (як у випадку з мережними станціями, які працюють по Зеленому Тарифу), так як спеціальний пристрій Smart Meter дасть команду на інвертор обмежити вироблення електроенергії від сонячних батарей до рівня споживання. По-перше, ми пам'ятаємо, що одним із наших завдань є відсутність подібних ситуацій, але ми розуміємо, що це можуть бути і непередбачені ситуації, такі як зупинка обладнання для ремонту або сервісу, вихідні або святкові дні.

Окупність сонячної електростанції на власне споживання.

Для прикладу розглянемо реальний проект одного з наших клієнтів по будівництву заводу для виробництва деревообробного інструменту в Київській області. З огляду на те що завод проектувався вже з урахуванням майбутньої електростанції, ми дали рекомендації проектувальнику по бажаній конструкції даху, яка відмінно підходила б під поставлені нам завдання. Орієнтована на Південний Схід частина даху, на якій ми встановлюємо сонячну електростанцію склала 1400 м² з кутом нахилу 7°. Даної площі цілком достатньо щоб розмістити сонячну електростанцію з встановленою PV потужністю 214 кВт.

Комерціна сонячна електростанція

Підприємство споживає в місяць в середньому 36 000 кВт*годин.

При цьому середнє місячне споживання в світлий час доби - 30 000 кВт*годин

Стабільна навантаження виробничого обладнання - 170 кВт (+/- 5%)

Проектована потужність сонячної електростанції:

  • 162 кВт (АС - по інверторів)
  • 213,84 кВт (PV - по сонячним батареям)

Вартість 1 кВт * год електроенергії починаючи з січня 2019 року - 3,08 грн. / кВт*год

Сумарна річна генерація сонячною електростанцією - 211 460 кВт*годин

Повна вартість сонячної електростанції - 3 459 000,00 грн. (123 500,00 $ за курсом на 01.01.2019 року).

Основне обладнання:

  • Полікристалічні сонячні батареї потужністю 330 Вт (72 комірки, Китай, 648 шт.)
  • Мережеві інвертори потужністю 27 кВт (Австрія, 6 шт)
  • Системи препленія - (алюміній, Україна, 648 комплектів)
  • Інші комплектуючі - Німеччина, Словенія, Чехія

Економія від сонячної електростанції за рік при нинішньому тарифі:

211 460 кВт * годин * 3,08 грн. / КВт * год = 652: 142 грн

Термін окупності сонячної електростанції без урахування зростання вартості електроенергії:

3 459 000,00 грн. / 652 142,00 грн. = 5 років 4 місяці

Мінімальинй термін експлуатації сонячної електростанції становить 20 років. За цей час з урахуванням деградації сонячних батарей станція зробить 3 923 000 кВт* годин електроенергії, що еквівалентно 12 081 000,00 грн. за нинішнім тарифом.

Собівартість сонячної електроенергії за 20 років експлуатації:

3 923 000,00 грн. / 12 081 000 кВт * годин = 0,88 грн

Безкоштовна консультація

UTEM SOLAR
UTEM SOLAR