Електропроводка в системах сонячного енергопостачання вимагає належної уваги.

Дата додавання: 01.10.2017

Електропроводка в системах сонячного енергопостачання вимагає належної уваги.

Установка систем сонячного енергопостачання зазвичай відбувається з урахуванням одного головного моменту: монтажники повинні якнайшвидше провести роботи на даху. При цьому виробники кріплень частенько не приділяють належної уваги тому, як прокладатиметься електропроводка. Коли ж проводка гармонійно вбудована в конструкцію кріплень, то не лише дроти і кабелі належним чином захищені впродовж усього терміну експлуатації, але і власник залишається задоволений естетичним виглядом системи в цілому.

Єдина існуюча норма по монтажу електропроводки в гелиоиндустрии міститься в пункті 110.12 ("Механічне виконання робіт") Національного електротехнічного кодексу США. Там вказано, що "електроустаткування встановлюється акуратно і ефективним способом". Це дуже невизначене формулювання, яке не виставляє ніяких конкретних вимог до роботи монтажників.

 

электропроводка солнечных батарей

Поверхня даху є небезпечним місцем для розміщення дротів і кабелів із-за таких зовнішніх чинників, як підвищена або украй низька температура, вітер, сніг і дощ. Якщо ж проводка належним чином не закріплена, то можливість її ушкодження багаторазово збільшується. Для галузі потрібні інтегровані рішення по електропроводці, а виробники кріплень повинні розробити рішення по гармонійному поєднанню проводки з ключовими компонентами системи. Технології установки сонячних панелей в комплексі з монтажем проводки полегшують навчання нових монтажників їх роботі.

По електропроводці не існує стандартних гарантій, і цілком можливо, що перший же компонент системи даватиме збої або взагалі не запрацює. Якщо таке трапляється, то відповідальність за вирішення проблеми зазвичай падає на постачальника системи сонячних панелей. Невирішені питання по електропроводці можуть призводити до того, що раз в пару років постачальникові доведеться проводити ремонти на сотні доларів кожен.

 

При установці сонячних батарей дуже висока вірогідність ушкодження проводки, особливо на дахах. Як на самих сонячних панелях, так і на кріпленнях повно гострих країв, які можуть різати дроти. Багато дахів покриті шорсткими матеріалами, які при постійному терті з часом ушкоджують проводку. Ізоляція також з часом зношується із-за прямих сонячних променів. Нарешті, затишна тінь під встановленими на даху сонячними панелями створює ідеальні умови для проживання тварин, які можуть перегризати звисаючі кабелі і дроти. Абсолютно очевидно, що галузі потрібні ефективні рішення по електропроводці, і деякі виробники вже почали надавати такі інтегровані рішення.

Система для дахів SnapNrack Series 100 спочатку враховує розміщення електропроводки, поставивши її в пріоритет. У направляючих Series 100 є два окремі канали, досить містких для акуратного розміщення дротів PV- системи і AC- дротів з відповідним захистом. Затиски, які фіксують проводку, забезпечують її збереження на потрібному місці без спеціальних інструментів і стягуючих кріплень. У цьому рішенні також пропонуються аксесуари, спеціально розроблені для монтажу проводки. Спеціальні скоби забезпечують акуратне розміщення дротів в каналах. Клемні коробки, які приховують і захищають електроз'єднання, закріплюються на каналах без додаткових отворів в даху. У зонах, де можливе ушкодження проводки тваринами, додаткова ширма (необов'язкова опція в системі) перегороджує тваринам доступ до системи знизу.

При монтажі систем сонячної електростанції ретельно продумане розміщення електроповодки допоможе на місяці і роки уникнути непотрібних ремонтів. Система з інтегрованим рішенням по проводці не лише дає економію часу при первинному монтажі, але також економить засоби впродовж усього терміну експлуатації, забезпечуючи при цьому високу міру задоволеності споживача.

солнечные батареи

Безкоштовна консультація

UTEM SOLAR
UTEM SOLAR