Чому це вигідно?

Дата додавання: 01.09.2022

Чому це вигідно?

Економія електроенергії - стала завданням №1 для її споживачів. Економія витрат на електроенергію змушує людей шукати різні нетрадиційні способи її виробництва і перерозподілу. Найпростішим з цих способів є сонячні батареї, з якими економія електроенергії стає реальністю. Але річне споживання електроенергії в будинку розподілено між весняно-літнім та зимовим сезонами таким чином, що основна частина електроенергії витрачається в зимовий сезон.

 

А генерація енергії сонячними установками, навпаки, в п'ять і більше разів вище в весняно-літній період, ніж взимку. Таким чином, влітку виникає надлишок згенерованої сонячною установкою енергії, яку складно повністю використовувати в домогосподарстві. У звичайному випадку сонячний інвертор відключає сонячні панелі, в несприятливому - надлишок сонячної енергії перетікає в зовнішню мережу, враховуючись електролічильником, як спожитий домогосподарством, тобто, за віддану в мережу енергію доведеться ще й заплатити, що не є гарним способом економії електроенергії. Зрозуміло, що монтувати сонячні установки, енергія від яких в період максимальної генерації використовується лише частково, ще й платити за електроенергію, подаровану місцевим Обленерого, не дуже розумно.

Зелений тариф - штучна або реальна економія?

Використання сонячної енергії доводить, що на даний час вартість енергії від сонячних батарей в українських реаліях поки перевищує номінальну вартість електроенергії від звичайної електромережі. Навіть якщо будинок / квартира потрапить в категорію споживання понад 800кВт * год в міс. Виходить парадокс - людина встановлює сонячні батареї для того, щоб економити електроенергію, а в результаті енергія від них виходить ще дорожче, ніж від мережі. Для вирішення цих питань і існує Зелений тариф, завдяки якому сонячна енергія може продаватися дорожче, ніж коштує її виробництво. Звичайно, є деякі обмеження в цьому процесі, так як зелений тариф діє тільки на надлишок сонячної енергії, виробленої сонячними батареями, і не спожитий в домогосподарстві. Чим менше будинок споживає енергії, а сонячні батареї більше її виробляють, тим більше можна продати, тим швидше повернуться вкладені гроші.

Величина Зелених тарифів:

                        
Курс € (НБУ) - 30,25грн. (25.03.2020 г.)
01.01.2020 – 31.12.2024г. – 0,162 € (4,90 грн.)
01.01.2025 – 31.12.2030г. – 0,14 € (4,24 грн.)
 
Вартість комплекту якісного обладнання для побудови сонячної установки потужністю 30 кВт - 35 000,00 Євро.

В середньому по Києву така установка згенерує за рік 35 000 кВт * год електроенергії.
 
Різні дослідження інформаційних ресурсів показують що середнє споживання приватного будинку площею до 300 кв.м. складає - 4000 кВт / год.
Це означає, що подібний будинок при установці сонячної електростанції потужністю 30 кВт за підсумком року продасть в мережу 31000 кВт * год електроенергії. Якщо власник цього будинку оформив Зелений тариф в 2016 році, його виплати складуть:

 
(31000 кВт х 0,16 €) - 18%(НДФЛ) - 1,5% (Военный сбор) = 4006,20 
 
Також варто пам'ятати що власник цього будинку протягом року не платив за електроенергію. З огляду на те, що наш уряд прагне зрівняти вартість електроенергії для фізичних та юридичних осіб, справедливою ціною за 1 кВт*годину мережевої електроенергії можна сміливо вважати 1,68 грн (в найближчому майбутньому ще більше).

Разом економія за рік:

 
4000 кВт х 1,68 грн. = 6720 грн. (Біля 222,00 €)
 
Тепер розрахуємо приблизний термін окупності такої установки:
 
19000 / (4006,20 + 222) = 4,5 роки
 

Разом після наших розрахунків ми отримуємо окупність менше ніж 7 років.
 
ПОРАДА:
З огляду на це на сьогоднішній день вартість кВт за Зеленим тарифом значно перевищує вартість кВт від мережі, завданням номер один для власників сонячної установки є зменшення споживання. В результаті буде продано більшу кількість електроенергії за більш високим Зеленим тарифом і тим швидше окупиться дана установка.
 
Але навіть якщо різниця між споживанням і генерацією мінімальна, або взагалі від'ємна (наприклад, взимку), сонячні установки з оформленим зеленим тарифом економлять електроенергію, яка споживається з мережі, незалежно від пікового періоду споживання в домогосподарстві - облік різниці спожитої будинком і згенерованої сонячними батареями енергією, нагадуємо, ведеться по підсумках місяця. Тобто, не важливо, що, наприклад, в холодну погоду в домі вночі постійно працювали обігрівачі і майже весь місяць був похмурим. Кілька ясних днів дозволять сонячній установці компенсувати спожиту енергію, а може, і вийти в плюс за підсумком місяця, отримавши прибуток.
 
Таким чином, основні переваги домогосподарства, в якому встановлені сонячні батареї і підключений зелений тариф - економія електроенергії від мережі, реальна окупність енергозберігаючого обладнання, і, як головне - отримання прибутку за сонячну енергію.

Безкоштовна консультація

UTEM SOLAR
UTEM SOLAR