Президент Трамп анонсував 30% мито на імпорт сонячних батарей в США - UTEM SOLAR

Дата додавання: 24.01.2018

Президент Трамп анонсував 30% мито на імпорт сонячних батарей в США - UTEM SOLAR

Президент Трамп оголосив про те, що тарифні ставки будуть застосовуватися до глобального імпорту сонячних батарей. Модулі та осередки будуть проходити митне очищення зі ставкою 30% в перший рік, а потім з поступовим зниженням тарифної ставки на 5% в кожному з трьох наступних років. З моменту початку дії нової тарифної ставки перші 2,5 ГВт імпорту осередків будуть звільнені від підвищення вартості.

Комісія з міжнародної торгівлі США (US ITC) рекомендувала президенту три потенційних напрямки дій, які в сукупності прирівнюються до тарифів близько 30%. Заявники по нововведенню, компанії-виробники Suniva і SolarWorld Americas, наполягали на тарифах ближче до 50%.

Аналізи GTM і Deutsche Bank показали що зміна тарифів спричинить за собою збільшення вартості модулів на 9 ¢ / Вт в 2019 році, на 7 ¢ / Вт протягом 2020 року, на 5 ¢ / Вт в 2021 році і на 3 ¢ / Вт у 2022 році.

Що ж вплинуло на прийняття нових ставок?
З 2012 по 2016 року обсяг сонячних електростанцій, щорічно встановлюються в Сполучених Штатах більш ніж потроївся, чому сприяли штучно дешеві сонячні елементи і модулі з Китаю. Промислове планування Китаю включало акцент на нарощуванні потенціалу Китаю на світовому ринку сонячної енергетики. Виробництва сонячних елементів і модулів, переважно були побудовані на використанні державних стимулів, субсидій і знижених тарифів для досягнення планованого домінування в глобальній ланцюжку поставок.

Слідом за цими державними ініціативами частка Китаю в глобальному ринку виробництва сонячних елементів і модулів зросла з 7 відсотків у 2005 році до 61 відсотка в 2012 році. На сьогоднішній день Китай домінує в загальній світовій потужності поставок осередків і модулів, що становить майже 70 відсотків від загального обсягу. Китай виробляє 60 відсотків сонячних осередків в світі і 71 відсоток сонячних батарей.

Впродовж цього часу виробники фотоелектричного устаткування в США прагнули позбавитися від недобросовісних конкурентів. У 2011 році було встановлено, що Китай субсидував своїх виробників до рівня, коли ті продавали свої товари в Сполучених Штатах за ціною меншої собівартості щоб в результаті заподіяти збиток виробникам США. Сполучені Штати ввели антидемпінгові і компенсаційні мита в 2012 році, але китайські виробники знайшли нові лазівки і масово переміщали виробництва в Тайвань. У 2013 році вітчизняні виробники подали нові петиції для вирішення цих лазівок. Китайські виробники відреагували ще раз, переїхавши за кордон, передусім в Малайзію, а також в Сінгапур, Німеччину і Корею.

Результат фотоелектричної торгової війни. З 2012 по 2016 рік імпорт в США виріс приблизно на 500%, ціни ж впали на 60% і до такої міри, що більшість виробників США припинили виробництво на внутрішньому ринку, перевезли свої об'єкти в інші країни або оголосили про банкрутство. До 2017 року сонячна промисловість в США майже зникла, а 25 компаній закрилися. Тільки два виробники сонячних елементів і модулів і вісім фірм, які випускають модулі з використанням імпортованих осередків, залишалися життєздатними. У 2017 році один з двох виробників сонячних осередків і модулів, що залишилися в США, оголосив про банкрутство і припинив виробництво. 17 травня 2017 року, грунтуючись на петиції від виробників Suniva, а потім SolarWorld, що приєднався, відповідно до розділу 201 Закону про торгівлю від 1974 року Комісія з міжнародної торгівлі США провела розслідування за визначенням чи є збільшення імпорту серйозною причиною збитку внутрішньої промисловості.

Негативні і позитивні наслідки прийняття 30% ставки. З позитивних наслідків багато хто відмічає тільки уявний захист внутрішнього виробника і відновлення в США галузі виробництва сонячних модулів. У більшості ж думок видно тільки негативні наслідки. Є деяка упевненість, що уряд США своїм рішенням може зробити безробітними більше 23 000 чоловік і скоротити зростання встановлених сонячних електростанція на 11% в 2018-2022 роках, а це близько 7,6 МВт встановленої потужності.

У детальних аналізах від GTM і Deutsche Bank було виявлене, що сегмент промислових сонячних електростанцій США торкнеться найсильніше. GTM вважає що нові тарифи почнуть ударяти по ринку збуту тільки в 2019 році, оскільки попереджуюче накопичення модулів на складах в США понизить негативні наслідки для установок 2018 року. Deutsche Bank у своєму звіті заявив: "Хоча 30%-ный тариф здається високим (в порівнянні з 10-15%, про яких усі чули з недавніх засобів масової інформації) і це не є хорошим показником для усієї галузі, ми все ж чекаємо тільки тимчасового зниження попиту в США і відновлення ринку з 2019 року. Ми також відмічаємо, що Комісія з міжнародної торгівлі США ​​залишила можливість обговорення глобальної ситуації за столом, і також ймовірно, що в найближчі декілька тижнів можуть бути оголошені країни, які будуть виключені з дії тарифу.

Варто відмітити, що тільки представники 2 компаній публічно схвалили прийняття ставок : Юрген Штайн, генеральний директор і президент SolarWorld Americas Inc, а так само представник компанії Suniva. Ці дві компанії якраз і є одними з останніх оставщихся в ринку виробників осередків і сонячних модулів. Саме Suniva і SolarWorld Americas Inc ініціювали петицію про введення високого тарифу уряду США. З супротивників введення нових тарифів хотілося б звернути увагу на Асоціацію сонячної енергетики (SEIA). За оцінками SEIA, тариф на цьому рівні дозволить якраз усунути, а не додати, американські виробничі робочі місця. У кінці 2016 року в США було створено 38 000 робочих місць у виробництві сонячної енергії, і усі, окрім 2000, зробили щось інше, окрім осередків і панелей. Ці 36 000 американців виготовили металеві системи кріплення, високотехнологічні інвертори, клининговые машини, трекери, які поліпшили продуктивність сонячних панелей.

Це рішення, поза сумнівом, матиме негативні наслідки для галузі, але в той же час, як вказала SEIA, нові тарифи не стали такими, як їх просили Suniva і SolarWorld. Останні хотіли їх бачити на рівні 50%. Як сказав Абигейл Рос Хопер, президент і головний виконавчий директор SEIA: "Наша галузь вийде з цієї кризи. Річ у тому, що сонячна енергія занадто сильна, щоб її могли довго утримувати, але серйозні короткострокові заходи є невдалими і їх можна уникати".

Безкоштовна консультація

UTEM SOLAR
UTEM SOLAR