Як вигідніше купити недорогі сонячні батареї? Три способи для економії.
Дата додавання: 23.04.2015
У сьогоднішніх умовах купити недорогі сонячні батареї або інше устаткування для самостійного виробництва електроенергії стає дуже проблематично, оскільки устаткування у своїй більшості приходить в Україну із закордону і, частенько, його вартість прикріплена до іноземної валюти. До усього цього самі по собі ціни на подібні пристрої далеко не дешеві як в Україні так і у світі. Ми подумали про декілька рішень, які допоможуть скоротити ваші витрати.
1. Made in China.
Так, саме в Китаї можуть зробити гідні недорогі сонячні батареї за невелику вартість. Сьогодні в Китаї існує безліч різних виробників фотоелектричних панелей, але у своїй більшості це компанії, які налагодили складання вже готових, так званих селлов (фотоелементів). У таких випадках власним виробництвом вважається виготовлення алюмінієвої рами - яка у більшості виробників залишає бажати кращого. Але також в Піднебесній є декілька виробників із вже світовими іменами, де все розпочинається з вирощування кремнію і закінчується хорошою ламінацією і складанням в якісну раму, тобто йдеться про виготовлення сонячних батарей з нуля.
Якраз такі заводи і є флагманами китайської фотоелектричної продукції, якість складання якої не поступається деяким європейським аналогам. Підкреслюємо - якість складання, а якщо говорити про технічні характеристики те вони і зовсім часто аналогічні кращим світовим виробникам і можуть відрізнятися лише на десяті відсотка. Серед таких виробників ReneSola, LDK і деякі інші.
2. Раніше використані сонячні батареї БУ.
Усі знають українського лідера - дошку безкоштовних оголошень OLX. Під час моніторингу ринку ми все частіше зустрічаємо тут оголошення (а вони як правило звучать так "Продам сонячні панелі БУ", "сонячні фотоелементи" і тд) про продаж вживаних сонячних модулів БУ, ціна на які може бути менша на 25-30% від ціни на аналогічний модуль, але тільки новий. Причин таких пропозицій може бути декілька, починаючи з продажу будинку при переїзді або елементарному бажанні повернути гроші, закінчуючи збутом краденных батарей БУ, але про це вже ніхто не дізнається.
До речі, в Німеччині це ціла проблема, оскільки в прикордонних з Польщею містах орудують групи людей, які в нічний час за відсутності хазяїв знімають сонячні панелі і перепродають їх, але вже на території Польщі. Звідси, власне, і дешеві ціни. Потому, якщо у вас виникають сумніви у віці сонячної батареї і її поточному стані (у Європі вік сонячних батарей на деяких будинках досягає 25-30 років), орієнтуйтеся по гаранти на ККД від виробника. Найчастіше виробники дають до 20 років гарантії на 80-85% потужності. Наприклад, японський виробник сонячних батарей Kyocera дає гарантію 85% потужності на 25 років, а це означає, що фотоелектричний модуль Kyocera KT265, вироблений в 2015 році і виробляючий в хороший літній день 265 Вт електроенергії в годину, в 2040 році повинен виробляти майже 217 Вт за таких же умов. Знаючи по моделі батареї напругу, за допомогою амперметра можна виміряти силу струму і зрозуміти, скільки часу модуль в експлуатації, переумножи
3. Сонячні батареї своїми руками.
Існує велика кількість людей, які посилаючись на дорожнечу, намагаються зробити фотоелектричні модулі своїми руками. Не даремно програми відстежують кількість запитів в пошукових системах показують наступну статистику: в середньому, по Україні запит "купити сонячні батареї" вводять 9000 разів за місяць, а запит "сонячні батареї своїми руками" - 2800 разів, "фотоелементи" - 1320. Крім всього прошего, мають ще хороший попит і запити "дешеві" установки. Тобто близько 30% людей, що бажає встановити недогорие сонячні батареї в Україні, не купують їх, а намагаються зробити самостійно. Зовсім інша розмова про те, що виходить на виході, адже дуже важко самостійно і без спеціального устаткування отримати рішення, яке працюватиме не лише в суху погоду, але і не перегорить в дощ або сніг. Якщо справа стосується не захоплення або хобі, а реальної установки додому, ми не радимо імпровізувати, а купити недорогі сонячні батареї (фотоелементи) від перевірених виробників.