Вісім корисних порад по установці сонячних панелей на черепичних дахах

Дата додавання: 30.09.2017

Вісім корисних порад по установці сонячних панелей на черепичних дахах

У зв'язку зі збільшенням потоку клієнтів, які мають удома з черепичним дахом ми вирішили розповісти про деякий досвід і спостереження при монтажі сонячних батарей на цьому покритті. Нижче приведені корисні поради по роботі на черепичних дахах від компанії UTEM SOLAR.

1. Оцінити разом із замовником стан черепичного покриття. Зазвичай на таких дахах виявляються давні волосообразные тріщини, які з'явилися із-за падіння на дах інструменту або необережних кроків людей. Частенько тріщини закладені силіконом або іншою зв'язуючою речовиною. Але те, що в цьому дефекті немає нашої провини, зовсім не означає, що нам не доведеться за нього відповідати. Із загальних спостережень стає зрозуміло, що незалежно від того, хто припустимо подібне ушкодження, в нім звинувачують останнього, хто побував на даху, тобто інсталятора сонячних батарей.

 

2. Звернути увагу на шар покриття під черепицею. У усіх виробників черепичного покриття є вимог до шару покриття безпосередньо розташованого під черепицею. Цей шар є основою, що захищає будинок від снігу, мокрого снігу і косого дощу. Черепиця насправді служить зовнішнім покриттям для наступного шару покриття, яке є основною гідроізоляцією. Шар покриття під черепицею дійсно грає ключову роль. Необхідно ретельно оглянути цей шар, перш ніж приймати дах для проведення робіт. Якщо цей шар пошкоджений, перетворився на труху або містить тріщини, дах може протікати незалежно від того, що ви як інтегратор на ній робитимете.

3. Перевірте дах на наявність шкідників. Черепичні дахи - це ідеальні будинки для кажанів, деревних щурів і білок. Збиток, що наноситься гризунами, може призводити до проникнення вологи, швидкого руйнування гідроізоляції і конструкцій, що знаходяться під нею. Приділіть особливу увагу дірам і тріщинам в даху. За словами Стернса, "буде дуже непогано, якщо ви скористаєтеся можливістю зайти всередину удома, оглянути горище і перевірити, чи протікав дах у минулому і чи протікає на даний момент".

4. Сонячні панелі на дах, при роботі черепиця ламатиметься. завжди Це відбувалося майже на кожному проекті, з яким нам доводилося мати справу. Дуже важливо перед початком роботи з дахом поцікавитися у замовника про наявність запасної черепиці. Як правило де-небудь в підсобних приміщеннях домогосподарств завжди є її надлишки. Ушкоджувана черепиця обов'язково повинна замінюватися до установки PV- системи. Якщо ж запасна черепиця відсутня, то черепицю замінюють за допомогою водонепроникної вставки.

5. Враховуйте плановані терміни експлуатації системи після установки. Один із способів установки сонячної системи припускає просвердлення отворів в черепиці для кріплення алюмінієвих рейок. Завданням установника варто забезпечити максимальний рівень герметичності покрівлі в точках кріплення. Сонячна електростанція повинна пропрацювати не менше 25 років, тому при продумуванні кожного конструкційного рішення вам необхідно відповісти на питання: чи буде це рішення дієвим на період в 25 років. Відповідно ізолюючі матеріали мають бути підібрані з оглядкою на вищезгаданий термін роботи і бути стійкими до дії довкілля.

6. Розгляньте варіант зняття черепиці. Один з популярних методів установки припускає, що установники знімають черепицю з даху і замінюють її бітумною вставкою. Сонячні панелі на дах встановлюються з використанням водонепроникної вставки і стандартних кріплень, а потім черепиця укладається наново по периметру каркаса системи, щоб уся система виглядала вбудованою в черепичний дах. Виходить, що бітумна вставка грає роль гідроізоляційного шару.

7. Установка кронштейнів на крокви. Інженери-будівельники підтримають ідею установки системи на клеєну фанеру, яка ймовірно зможе утримати систему сонячних панелей. Але досить сильний вітер може зірвати фанеру з даху, адже вона зазвичай тримається лише на восьми невеликих цвяхах. При цьому переконаєтеся, щоб установники заздалегідь просвердлили отвори під замочні болти. Якщо цього не зробити, то можна розколоти крокви.

8. Мінімізуйте додаткову вагу. Черепиця важка. Обмеження додаткового навантаження на дах і отримання відповідного узгодження від інженера-будівельника забезпечать цілісність конструкції. Перш ніж почати установку сонячної системи, ретельно обледуйте і вивчите конструкцію даху. Треба мати на увазі : навіть найбільш масивна черепиця може бути крихкою.

солнечные панели на крышу, черепица

Безкоштовна консультація

UTEM SOLAR
UTEM SOLAR