Як забезпечити резервне електроживлення для квартири та офісу?
Дата додавання: 13.10.2023
Нині, кожен в Україні стикається з вимушеними відключеннями електроенергії: як плановими, так і екстреними. Реалії змінюють нас та наш підхід до енергозабезпечення власного житла. Якщо раніше здебільшого попитом користувалися системи резервного та автономного електроживлення для приватних будинків, то зараз, в компанії UTEM ми все частіше отримуємо запити на системи для резервування квартир в звичайних багатоповерхових будинках. Так само, подібні системи потрібні і в офісах, де для виконання базових робочих процесів перш за все потрібне безперебійне електроживлення.
Для вирішення подібних задач сьогодні існує безліч можливих варіантів серед яких звичайні автомобільні акумулятори, портативні зарядні пристрої, павербанки та більш професійні системи накопичення енергії, на яких ми далі зупинимося більш детально. Для менш складних задач, таких як базове освітлення, можуть підійти ще простіші рішення – акумуляторні LEDсвітильники, ліхтарі або звичайна LED стрічка, підключена до клем невеликого акумулятора.
Всі ці прості рішення об`єднує між собою одне «але» - задача резервного електроживлення вирішується лише частково і, як правило, всі процеси потребують постійної присутності і фізичного втручання користувача. Під таким втручанням мається на увазі велика кількість дій, що покликані оптимально використовувати запас в акумуляторі і при цьому не давати автономному інвертору перейти в режим перенавантаження, якщо раптом загальна потужність підключених електричних приборів перевищить номінал самого інвертора.
Портативні павербанки, які зараз особливо популярні в Україні здавалось б мають ефективно вирішувати питання, але і тут є маса недоліків. Це і неможливість підключення всіх необхідних електроприборів одночасно, і біганина по квартирі, або офісі з подовжувачами, і найгірше – малопотужні внутрішні зарядні пристрої, що елементарно не встигають зарядити невеликий акумулятор навіть за 4-5 годин поки з`явилася мережа. Також постійно чуємо історії про переповнені такими зарядними станціями сервісні центри через фактор людських помилок, коли на контакти для вихідного навантаження підключають клеми від зарядного блоку живлення. Таким чином користувачі просто спалюють прилад ремонт якого, в кращому випадку, коштує як половина нової зарядної станції.
Враховуючи не досить позитивний користувальницький досвід рядовими рішеннями, ми виокремили пріоритетні опції системи, що має високоефективно та зручно працювати за сьогоднішніх обставин:
1. Електропостачання від системи має відбуватися по стаціонарній електропроводці квартири або офісу.
Користувач не має бігати по приміщенню з подовжувачами, щоб підключити той чи інший електроприлад. Це додаткові витрати, питання безпеки та постійний безлад, що скоріше за все буде дратувати. Якісна система резервного електроживлення з відповідним обладнанням дає змогу користуватися тими самими стаціонарними розетками, що використовуються повсякденно.
2. Вихідна потужність системи має забезпечувати безперебійне живлення необхідних навантажень.
Враховуючи досвід встановлення систем для квартир, мінімальна вихідна потужність має бути на рівні 2,5 кВт. Цією потужності вистачить для роботи індукційної конфорки та електрочайника, а для інших споживачів таких як освітлення, роутери, телевізори та ноутбуки буде більш ніж достатньо. Для офісів, в залежності від кількості електроспоживачів, обирається теж відповідна потужність і дуже часто ця потужність має бути не нижчою за 4 кВт. В залежності від необхідної потужності обирається та чи інша модель автономного інвертора.
3. Має бути технічна можливість автоматично відкинути некритичні навантаження.
Це один з найважливіших моментів для реалізації ефективної системи резервного електроживлення. Такі навантаження як система кондиціонування, електричний підігрів підлоги, бойлер або пральна машина мають автоматично відкидатися в момент відключення мережі, щоб не взяти на себе увесь запас з акумуляторів. Наведемо приклад: сім`я з трьох осіб, що користується бойлером об`ємом 100 л увечері прийняли душ і лягли спати. Температура води в бойлері опустилася до 20°C, і ТЕН потужністю 2,5 кВт почав гріти воду. Через 30-40 хвилин зовнішня мережа відключилася і бойлер автоматично продовжив нагрівати воду беручи енергію від акумулятора. Якщо в системі встановлений акумулятор з запасом 2,5 кВт*години, то вже через годину він повністю розрядиться. Якщо до ранку мережа не з`явилася, квартира залишається без енергії і базові потреби світла та розігріву їжі зранку вже відсутні. Фізично слідкувати і вчасно вимикати всі непотрібні електроприлади абсолютно незручно і складно.
4. Надійне обладнання з гарантією та підтримкою в Україні.
Наша компанія вже більше 8 років працює з одним основним постачальником обладнання та комплексних рішень для систем резервного та автономного електроживлення – це компанія з Нідерландів під назвою Victron Energy. Перше обладнання від Victron з`явилося в 1975 році і з того часу технологічно та якісно компанія постійно зростає. Сьогодні це світовий лідер в області систем автономного електроживлення, що працює на усіх континентах. Не представлений, а саме працює. Діапазон робочих температур від -40 до +65 °C дозволяє якісно виконувати поставлені задачі в самих різноманітних умовах. Модельний ряд обладнання допоможе вирішити задачі від найпростіших, як зарядка автомобільного акумулятора, до найскладніших де стоїть задача живити комерційні об’єкти та підприємства в умовах відсутності мережі. UTEM SOLAR є офіційним прямим постачальником обладнання Victron Energy в Україні. На все обладнання Victron діє гарантія 5 років з можливістю подовження до 10 років за 10% від вартості обладнання. Будь-який сервіс всі наші клієнти отримують безпосередньо від нас без необхідності контактувати з виробником. Розширена система онлайн моніторингу від Victron Energy дозволяє оперативно вирішувати сервісні кейси і часто без необхідності виїзду на об`єкт замовника. Існує можливість дистанційно змінювати необхідні параметри та тестувати систему віддалено.
5. Рівень шуму обладнання.
Будь який виробник обладнання з активною вентиляцією не рекомендує встановлювати обладнання в жилих приміщеннях. Всі інвертори Victron Energy оснащені саме активною вентиляцією, що автоматично спрацьовує в моменти активної роботи, такі як зарядка акумуляторів, живлення навантажень більших за 50% від номіналу інвертора або коли через трансферне реле інвертора проходить навантаження, що перевищує сам номінал інвертора. Активна вентиляція допомагає охолодити обладнання та збільшити ефективність роботи. Рівень шуму вентиляторів в автономному інверторі Victron можна порівняли з роботою кондиціонера на високих обертах, або з роботою вентилятора на стаціонарному ПК. Нажаль, далеко не в усіх квартирах є можливість встановити систему в приміщенні, що повністю ізольоване від жилої площі, тому частіше за все система розташована біля центрального електричного щита, що за умовчанням розташований ближче до вхідної групи і далі за все від приміщень для сну. Варто також сказати, що активна робота інвертора частіше припадає на денний час, коли виконуються побутові справи, а не вночі. Тому низький рівень шуму обладнання від Victron не буде приносити категоричних незручностей.
Враховуючи всі необхідні опції та вже існуючий досвід встановлення систем для офісів та квартир, ми підготували компактні, технологічні та універсальні модульні рішення під назвою Victron BackUp Box, які можуть мати персоналізований набір обладнання під потреби кожного окремого домогосподарства. Таким чином кожен замовник спільно з менеджером компанії UTEM може підібрати необхідну по потужності модель інвертора та відповідний запас ємності в акумуляторах, а наші інженери організують все це обладнання в компактне модульне рішення, що буде прикрасою вашого офісу або квартири.