Комплекти сонячних батарей для Зеленого Тарифу

Комплекти сонячних батарей та інверторів для систем з зеленим тарифом

Комплекти сонячних батарей для продажу електроенергії в більшості своїй відповідають стандартним рішенням, що використовуються в побудові безакумуляторних мережевих сонячних установок для економії енергії (PV grid-tie system). Але є деякі особливості.

До особливостей можна вкючити вимогу мінімізації вартості мережевих систем з одночасним досягненням високої продуктивності та надійності. Мінімізація вартості комплектів потрібна, в першу чергу, для зменшення терміну окупності комплекту сонячних батарей, більш швидкого повернення вкладених коштів. Так само з продуктивністю - чим вона вища, тим більше енергії можна продати, тим швидше повернуться вкладені гроші. Надійність фотоелектричної системи дозволяє досягти тривалої безаварійної експлуатації без додаткових витрат на ремонтні роботи.

Комплект солнечных батарей для дома

Для того щоб мінімізувати вартість сонячних батарей, необхідно підбирати не високі за ціною компоненти, але з оглядом на якість і надійність. В першу чергу купити комплект сонячних батарей з гарним співвідношенням ціни за Вт потужності, часткова вартість якого становить приблизно 60-70% від загальної суми мережевої сонячної системи, а так також недорогий мережевий інвертор з вбудованим захистом. Цілком можливо здешевити систему кріплень і автоматики захисту, також зменшити витрати на кабельно-провідникову продукцію.

 

Продаж сонячних батарей. Оптимальний підбір обладнання та комплектів сонячних батарей для дому

Проте вимога до високої продуктивності системи, а також, надійності, може в певній мірі суперечити завданню мінімізації вартості. Адже дешеві сонячні панелі від маловідомих виробників можуть не відповідати характеристикам з документації, а також мати більш високу швидкість деградації параметрів (старіння). Дешеві мережеві інвертори (а це, головним чином, обладнання китайського виробництва) мають малий термін гарантійної експлуатації, не дуже високий ККД. Тому завдання підбору обладнання при компонуванні установок для продажу сонячної енергії - вибрати оптимальні за ціною сонячні батареї з хорошими характеристиками, переважно від відомого виробника; інвертор за помірну ціну з високим ККД (безтрансформаторний) і тривалим гарантійним терміном експлуатації, бажано з вбудованим захистом по постійному струму. Для сервісної зручності в інверторі бажана наявність інтегрованих мережевих карт, модулів передачі даних про роботу, або щоб була можливість зовнішнього підключення таких модулів, але треба розуміти, що це зазвичай веде до подорожчання конфігурації. Також сонячна установка повинна бути скомпонована відповідною автоматикою захисту з оптимізованою вартістю, але без погіршення захисних функцій. Монтажна конструкція під сонячні панелі, для довговічності і одночасного здешевлення, може бути комбінованою, з основними елементами з алюмінію, а допоміжними з оцинкованої сталі з додатковим покриттям.

 

Гібридні сонячні системи електропостачання та їх продаж.

Солнечные установки для зеленого тарифа

Відмінність між комплектам сонячних батарей для продажу електроенергії і сонячними установками для економії електроенергії полягає в тому, що Закон про зелений тариф передбачає, крім безакумуляторних мережевих систем, використання сонячних установок для власного електроживлення на акумуляторних батареях (storage systems for increased self-consumption). Такі сонячні установки забезпечують як продаж сонячної енергії, так і резервне електропостачання виділеної групи навантажень в будинку при відключенні зовнішньої електромережі. Відповідно, до даних установок висуваються такі ж вимоги - мінімізація вартості, висока продуктивність, висока надійність. Проте в цілому треба розуміти, що використання акумуляторних батарей, особливо високоресурсних, а також комбінованого, або декількох інверторів різного призначення, веде до значного зростання вартості готової фотоелектричної системи. Практично, використання таких рішень, як і звичайних систем резервного електропостачання на сонячних батареях, є платою за комфорт, але, на відміну від останніх, з поступовим поверненням вкладених інвестицій. Адже акумуляторні системи електропостачання на сонячних батареях в першу чергу надають комфорт своїм користувачам, економія вартості енергії від них, при поточних тарифах на кВт * год, є незначною. І тільки використання зеленого тарифу дозволяє, крім комфорту, отримати від акумуляторних систем енергопостачання певну економічну віддачу.

Продаж сонячних батарей в Україні в компанії Utem Solar, вартість дізнавайтесь тут.