Зелений тариф для власників будинків

Що таке зелений тариф?

Зелений тариф - спеціальний тариф, за яким держава, в особі державного підприємства «Енергоринок», купує у підприємств і фізичних осіб електроенергію, вироблену з використанням відновлюваних джерел енергії - сонця, вітру, біомаси, а також води (малих ГЕС).

Зелений тариф на сонячну енергію від домогосподарств дозволяє найкращим чином використовувати сонячні фотоелектричні установки для енергопостачання приватних будинків, зробити їх рентабельними і економічно привабливими. Домогосподарства з зеленим тарифом отримують виплати за всі надлишки сонячної енергії, продані в зовнішню мережу.

Закон про зелений тариф в Україні.

В Україні тарифи на електроенергію, вироблену з використанням різних відновлюваних джерел енергії, прийняті на законодавчому рівні і описані у Законі про зелений тариф.

Мета введення зеленого тарифу в Україні - стимулювання розвитку нових видів енергетичних ресурсів, залучення інвестицій в технології використання поновлюваних джерел енергії. Основні переваги домогосподарств, які встановили сонячні батареї і де підключений зелений тариф - економія електроенергії від мережі, дійсна окупність енергозберігаючого обладнання, і, що головне, - отримання прибутку за сонячну енергію.

Закон про зелений тариф в Україні діє до 2030-го року. Деталі останньої редакції дивіться на сайті Верховної Ради.