Сонячні електростанції для економії

Сонячні електростанції для будинку.

Ціна на енергоносії викликає природне в поточних реаліях бажання зменшити витрати і заощадити на оплаті за електроенергію. Кардинальні способи економії електроенергії говорять про необхідність налагодити власне виробництво електроенергії, тобто купити готові сонячні електростанції, або зібрати окремі компоненти самостійно. Іншими словами використовувати електроенергію тоді і там, де є в ній найбільша необхідність. Сонячні електростанції на базі фотоелектричних модулів успішно вирішують ці завдання, так як вони давно стали зручним інструментом для виробництва і розподілу електроенергії.

Найпопулярніша сонячна електростанція для будинку - це мережева (пов'язана з мережею), побудована на мережевих інверторах. Енергію від сонця вони одразу перетворюють в змінний струм, зі стандартним значенням частоти і напруги, і поставляють її у внутрішню мережу домогосподарства. Скільки енергії згенерувала така станція, на стільки менше спожив її будинок від зовнішньої мережі. Перевага мережевих сонячних станцій - невисока ціна отриманої сонячної енергії, простота, надійність і високий коефіцієнт перетворення. Так як це найпоширеніший тип фотоелектричних систем, сонячні електростанції купити можна всюди, сьогодні надійні постачальники таких послуг ведуть діяльність в кожному місті-мільйоннику України.

Зелений тариф - найвигідніший спосіб інвестувати в сонячні електростанції.

З року в рік на мережеві сонячні електростанції ціна падає все нижче і нижче, купити їх стає простіше і це величезний плюс для їх використання. Однак в технічному плані, пов'язані з мережею станції мають також і мінуси - вони економлять мережеву електроенергію тільки тоді, коли є сонячне випромінювання, тобто, сонячним днем. У звичайному ж будинку пік споживання енергії зазвичай доводиться на ранкові та вечірні години. Крім того, якщо не збалансувати і розраховувати споживання енергії днем, з урахуванням вироблення її від сонця (припустимо, через автоматику включати додаткові навантаження - кондиціонер, підігрів води, полив газону і т.д.), енергія від таких сонячних установок може перетікати в зовнішню мережу. Так як електролічильники зараз майже повсюдно електронні, вони враховують перетікання енергії від споживача в мережу, як реактивну складову, і плюсують її до загальної спожитої домогосподарством енергії. Вийде, що споживач заплатить ще й за електроенергію, яку «подарував» Обленерго.

Вихід є - оформити Зелений тариф на продаж надлишків електроенергії і не хвилюватися, що сонячна електростанції виробляє більше енергії днем, а будинок споживає її більше вранці або ввечері. Дану задачу вирішить двонаправлений лічильник який буде вести облік як згенерованої так і витраченої електроенергії, а різниця показань буде загальною по місяцю. Його необхідно купити перед тим як оформити Зелений Тариф, а ціна його в РЕМі біля 10 000,00 гривень. У підсумку, якщо за місяць ваша сонячна станція згенерувала більше електроенергії ніж ви спожили, вам прийдуть виплати за ціною поточного зеленого тарифу. Якщо ж домогосподарство витратило більше ніж станція згенерувала, то ви оплатите різницю по вашому поточному тарифу на мережеву електроенергію. Одним словом, з Зеленим тарифом економія буде в будь-якому випадку, тому з його оформленням можна сміливо купити сонячну електростанцію і не замислюватися про надлишки.